MLADŠÍ  ŽÁCI  2020 - 2021

11.10. 2020  -  Baník Ostrava  (dívky)  -  SK Šenov  =  1 : 2  (0 : 2) .

MLADŠÍ ŽÁCI - dnešní zápas nebyl moc pohledný z naší strany, jen více bojovný a tím jsme vyhráli!! Holky FCB byli daleko lepší v rozehrávce, přesnosti a kombinaci!! Našim borcům se nedařilo nic, moc se nenabízeli, vůbec nestříleli na bránu, a krásné kombinace byli asi jen 2 za celý zápas!! Naši borci bojovností a fyzickým nasazením vydřeli výhru!! Tady zatím nové dresy fungují a zatím se vyhrálo.... doufám že to půjde i dále, ale s lepší naší předvedenou hrou!!  DÍKY  ALE  VŠEM  HRÁČŮM  ZA  NASAZENÍ!!

Děkujeme všem rodičům kteří přišli a podpořili naše hráče, i když museli být za plotem všichni!! Děkuji asistentům Jirka S. a Jarda Š.

trenér - Maroš..

vedoucí Jirka -  V chladném počasí se hrál vyrovnaný zápas. Hráčky Baníku byly o jeden až dva roky starší, takže měly převahu v osobních soubojích, ale přesto se nám podařilo v první půli dát 2 branky, spoustu dalších šancí se nám ale nepodařilo proměnit, protože soupeřky obětavě bránily. Ve 2. poločasu domácí hráčky přidaly na důrazu a měly mírnou převahu, snížily na 1:2, měly i další příležitosti, ale naše výborná obrana v čele s brankářem odolala. Náš tým hrozil z protiútoků, ale žádný jsme nedokázali proměnit v gól. Díky bojovnosti a nasazení jsme nakonec 3 cenné body získali. Samozřejmě, ve hře dopředu a v proměňování šancí máme rezervy..

GÓLY:  Ondra S.,  Max .

Kapitán zápasu:  Eliška U.

.........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

10.09. 2020  -  SK Šenov  -  Slovan Ostrava  =  8 : 1  (5 : 1).

Včerejší zápas MLADŠÍCH ŽÁKŮ byl neméně náročný než předešlý. Na hřiště nastoupilo 14 bojovníků SK Šenov, kteří byli připraveni vybojovat druhé vítězství. Od první minuty to byl vyrovnaný zápas. Podařilo se nám vstřelit první branku, ale soupeř za minutu vyrovnal. Šance se střídaly na obou stranách, ale zatímco naše mužstvo šance proměňovalo, soupeř neproměnil ani jednu. Poločas skončil 5:1, což bylo pro soupeře trochu nespravedlivé. Opět nás hodně podržel brankář Péťa, který jistými zákroky deptal soupeře. Je pravda, že jsme dost ztráceli balóny, těžko jsme jej získávali zpět, spousta přihrávek byla nepřesných. Naštěstí naše obrana byla i ve 2. poločase pevná a soupeři jsme skórovat již nedovolili. Optickou převahu měli sice hráči Slovanu, více běhali, ale díky bojovnosti, nasazení a důrazu jsme v samotném závěru přidali další branky a zvítězili jsme 8:1. Jsme rádi, že jsme tak těžký zápas vyhráli. Kluci byli s výkonem spokojeni, trenér a vedoucí mužstva s drobnými výhradami také, diváci i rodiče ocenili bojovnost šenovských hráčů bouřlivým potleskem. Všem hráčům MOC děkujeme, podali jste slušný výkon, ale je ještě co zlepšovat.  ALE I TAK JSTE NAŠI BORCI!

vedoucí  mužstva - Jirka  S.

Góly :  Marfy (Jančik) 3. ,  Adam (pinďa)  2. ,  Max  2. ,  Kuba  1.

Kapitán zápasu :  Marfy  (Jančik).

03.09. 2020  -  SK Šenov  -  SK Vratimov  =  4 : 1   (2 : 1).

Dnešní první zápas MLADŠÍCH ŽÁKŮ v novém ročníku 2020/2021 byl pro naše hráče těžkou zkouškou. Polovina hráčů měla s hrou na půlce hřiště zkušenost z minulého roku, ale druhá polovina, ta mladší, ještě nikdy na tak velkém hřišti soutěžní zápas nehrála! První minuty tomu také nasvědčovaly. Soupeř se na nás dobře připravil a v úvodu utkání měl tlak a územní převahu. Po asi 5 minutách, které jsme zvládli ubránit, naši hráči hru vyrovnali a začali hrát tak, jak jsme si řekli před zápasem v kabině. Šance se střídaly na obou stranách a nakonec jsme byli šťastnější a v 19. minutě z dorážky jsme dali první gól. Naši kluci pak měli plno dalších šancí, které však neproměnili. Soupeř pak nečekaně asi 4 minuty před poločasem vyrovnal na 1:1. Nás to ale nepoložilo a ještě do přestávky jsme dali gól na 2:1. Tak skončil i první poločas zápasu, ve kterém nás hodně podržel náš brankář Péťa. O přestávce jsme si řekli, že musíme hrát pořád naplno a že musíme přidat ještě nějaký gól. Bohužel se nám to dlouho nedařilo. Měli jsme plno šancí, a kdyby to bylo 6:1, tak by se nikdo ani nedivil. Nakonec góly přišly v samotném závěru, v 54. minutě jsme zvýšili na 3:1 a pak ještě v 58. minutě na 4:1. Byl to ale náročný zápas a výborný soupeř, ale my jsme to zvládli. Co jsme si řekli v kabině, to kluci na hřišti dodrželi. Hráči byli sice vysílení, ale spokojení, včetně mě - trenéra i vedoucího mužstva Jirky S. a hlavně rodičů, kteří naše hráče vydatně povzbuzovali. Všem MOC MOC děkujeme za snahu a výdrž a hlavně všem hráčům za VELKOU BOJOVNOST, ODHODLÁNÍ A SNAHU VŠE ZVLÁDNOUT A DOTÁHNOUT! JEŠTĚ JEDNOU VELKÉ DÍKY - JSTE NAŠI BORCI.